(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 09:47

bmw 320d (Nr 2743844)

bmw 320d

Marka i model:

bmw 320d

Waga w kg (łączna):

1495.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Dystans: 2287.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, Niemcy

Od 30 maj 2018 do 9 cze 2018

Adres i termin dostawy

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny