BMW 320d xDrive M Sport Steptronic (Nr 6055306)

BMW 320d xDrive M Sport Steptronic

Marka i model:

BMW 320d xDrive M Sport Steptronic

Waga w kg (łączna):

1821

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2240.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Tessyn, Bellinzona

30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

18 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.