(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 20:29

BMW 320i E90 Sedan

(Nr 2340020)

Marka i model:

BMW e90 320i Sedan

Waga w kg (łączna):

1440.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2346.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bassens, 33530, Francja

Od 1 lut 2018 do 11 lut 2018

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

Od 1 lut 2018 do 11 lut 2018