(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 325i (Nr 5440058)

Marka i model:

Bmw e36 325i

Waga w kg (łączna):

1825

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1772.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Serbia, Rajoni I Prishtinës (01), Prisztina

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.