(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 17:26

BMW 330i 2003

(Nr 3001852)
BMW 330i 2003

Marka i model:

BMW 330i

Waga w kg (łączna):

1575.00

Dystans: 2659.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Harrow, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pazardzhik, Bułgaria

Termin elastyczny