(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 335i Coupe (Nr 5225786)

BMW 335i Coupe

Marka i model:

BMW 335i Coupe

Waga w kg (łączna):

2020

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zug, Zug

23 lut 2020

Adres i termin dostawy

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

25 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.