BMW 4 Series (Nr 7490367)

BMW 4 Series
Waga
Sztuk
BMW 4 Series F32/F33/F36 (2013 - 2017) Coupe
Długość
463 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
136 cm
ok.
1602 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1602 kg
Dystans
2129 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 5 sie 2021 do 13 sie 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Hockenheim

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.