BMW 5 Series (Nr 6445497)

BMW 5 Series
Waga Sztuk:
BMW 5 Series G30 (2016 - 2020) Sedan
Długość
493 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1920 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1920 kg
Dystans: 1953 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ingolstadt

Od 1 wrz 2020 do 5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, San Sebastián De Los Reyes

Od 14 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.