BMW 5 Series (Nr 6551122)

BMW 5 Series
Waga Sztuk:
BMW 5 Series E60/E61 (2003 - 2007) Sedan
Długość
485 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1730 kg
Dystans: 2777 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Finlandia, Finlandia, Tervakoski

Od 22 wrz 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.