BMW 5 Series (Nr 6665766)

BMW 5 Series
Waga Sztuk:
BMW 5 Series E60/E61 (2003 - 2007) Sedan
Długość
485 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1730 kg
Dystans 2465 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 20 gru 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, South Yorkshire, Sheffield

Od 20 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.