(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 5 Series (Nr 6719014)

BMW 5 Series
Waga
Sztuk
BMW 5 Series F07/F10/F11 (2009 - 2013) Touring Wagon
Długość
490 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
146 cm
ok.
2065 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2065 kg
Dystans
2131 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wuppertal

Od 26 paź 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

Od 26 paź 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.