(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 5 Series (Nr 7450294)

Waga
Sztuk
BMW 5 Series F07/F10/F11 (2009 - 2013) Touring Kombi
Długość
490 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1922 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1922 kg
Dystans
249 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 12 lut 2021 do 17 lut 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Bielawa

Od 12 lut 2021 do 17 lut 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.