BMW 5 Series (Nr 7462431)

BMW 5 Series
Waga
Sztuk
BMW 5 Series E60/E61 (2003 - 2007) Touring Familiar
Długość
484 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1665 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1665 kg
Dystans
2570 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Middlesbrough, Middlesbrough

Od 20 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.