BMW 5 Series (Nr 7590404)

BMW 5 Series
Waga
Sztuk
BMW 5 Series G30 (2016 - 2020) Sedan
Długość
493 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1730 kg
Dystans
649 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Hounslow

Od 19 cze 2021 do 21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

22 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.