(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 5 SERIES STATION WAGON (Nr 6224551)

BMW 5 SERIES STATION WAGON

Marka i model:

BMW 5 SERIES STATION WAGON

Waga w kg (łączna):

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2293.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Gooise Meren

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

1 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.