(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 520 (Nr 4516437)

Bmw 520

Marka i model:

Bmw 520

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [€]:

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2255.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 7 wrz 2019 do 8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 9 wrz 2019 do 10 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.