(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 520 E60 (Nr 3953382)

BMW 520 E60

Marka i model:

BMW 520

Waga w kg (łączna):

1600.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 725.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Sieradz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.