(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 07:07

BMW 525

(Nr 2407036)
BMW 525

Marka i model:

BMW 525

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 933.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Straubing, 94315, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łowicz, Polska

Termin elastyczny