(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 535 GT sprawne jezdzace (Nr 5763502)

Marka i model:

BMW 535 GT

Waga w kg (łączna):

2100

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 860.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Genk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Strzelce Krajeńskie

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.