BMW 5er Limousine (Nr 5527975)

BMW 5er Limousine

Marka i model:

BMW 5-ER (F10/5L) 530 D 24V TURBO (FW51/61) - 245 PS - DIESEL

Waga w kg (łączna):

1795.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 17 lut 2020 do 20 lut 2020

Adres i termin dostawy

Japonia, Prefektura Hyōgo, Himeji

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.