Bmw 5er und Bmw 3er (Nr 4806588)

Marka i model:

Bmw 5er und 3er

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 119.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Isernhagen

Od 4 sty 2020 do 11 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Drebber

Od 11 sty 2020 do 18 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.