BMW 6 Series (Nr 6905084)

BMW 6 Series
Waga
Sztuk
BMW 6 Series E63/E64 (2003 - 2007) Coupe
Długość
483 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1612 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1612 kg
Dystans
2963 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Ennepetal

Od 25 lis 2020 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Izmir, Izmir

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.