(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 650 (Nr 3611517)

BMW 650

Marka i model:

BMW650 GS

Waga w kg (łączna):

200

Dystans: 181.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla Y León, Villarcayo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Andoain

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.