bmw 650 Dakar (Nr 6043939)

bmw 650 Dakar

Marka i model:

bmw 650 gs Dakar

Waga w kg (łączna):

190

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2031.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 7 maj 2020 do 16 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 22 maj 2020 do 29 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.