BMW 650 GS, Honda XRV 750 (Nr 5239214)

BMW 650 GS, Honda XRV 750

Marka i model:

BMW 650 GS, Honda XRV 750

Waga w kg (łączna):

600

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2784.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Lipsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Troms, Tromsø

Od 15 sie 2020 do 16 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.