BMW 6er (Nr 6242544)

BMW 6er

Marka i model:

640d

Waga w kg (łączna):

1259

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3523.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saara, Saarbrücken

15 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

7 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.