BMW 7 Series (Nr 7575888)

BMW 7 Series
Waga
Sztuk
BMW 7 Series F01/F02 [restyling] (2012 - 2015) Sedan
Długość
507 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
147 cm
ok.
2045 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2045 kg
Dystans
3205 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 25 maj 2021 do 29 maj 2021

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Bacău, Bacau

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.