(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 730 (Nr 4556497)

BMW 730

Marka i model:

BMW 730D

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4885.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Northern Ireland, Belfast

21 lis 2019

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Larnaka

28 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.