(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 750iL (Nr 6077608)

Bmw 750iL

Marka i model:

Bmw 750iL

Waga w kg (łączna):

1900

Budżet zlecenia [zł]:

9000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 13 maj 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Tajwan, 臺北市, Tajpej

Od 30 cze 2020 do 5 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.