Bmw 850Gs (Nr 7314346)

Bmw 850Gs
Waga
Sztuk
Bmw 850Gs
Długość
165 cm
230 kg
1
Łączna waga:
230 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 1 sie 2021 do 15 sie 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 16 sie 2021 do 20 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.