Bmw 99 r1100rt (Nr 5053306)

Marka i model:

Bmw

Waga w kg (łączna):

280

Budżet zlecenia [€]:

859.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4246.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Long Beach

Od 19 wrz 2019 do 20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, New York, Włochy

Od 30 kwi 2020 do 10 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.