BMW C 650 Sport (Nr 6720206)

BMW C 650 Sport
Waga Sztuk:
BMW C 650 Sport
Długość
218 cm
236 kg
1
Łączna waga: 236 kg
Dystans 621 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 26 paź 2020 do 14 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 27 lis 2020 do 11 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.