(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW c650gt (Nr 6315492)

BMW c650gt

Marka i model:

BMW c650gt

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 365.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

13 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.