(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 10:54

Bmw e 46

(Nr 2334416)

Marka i model:

Bmw e46

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 321.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Malbork, 82-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny