(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 10:26

Bmw e 90

(Nr 2121372)
Bmw e 90

Marka i model:

Bmw 318i

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2697.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Castlebar, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Biszcza, 23-425, Polska

Termin elastyczny