(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW E30 (Nr 4141614)

Marka i model:

BMW E30

Waga w kg (łączna):

1070.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 237.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Od 30 mar 2019 do 5 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Józefów

Od 1 kwi 2019 do 5 kwi 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.