(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw e30 (Nr 5025990)

Bmw e30

Marka i model:

Bmw e30

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1863.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Lancashire, Morecambe

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Bobolice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.