(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW E30 (Nr 5187514)

BMW E30

Marka i model:

bmw e30

Waga w kg (łączna):

1200.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 547.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 4 paź 2019 do 8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Stary Zamość

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.