(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW E36 (Nr 5897775)

BMW E36

Marka i model:

BMW e36

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 339.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Łomianki

Od 1 lip 2020 do 8 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tychy

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.