(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-26 18:07

BMW e36 auto

(Nr 2242449)
BMW e36 auto

Marka i model:

BMW e36

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 769.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Szczecin, Polska

27 gru 2017

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

Termin elastyczny