(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 08:27

BMW e36 cabrio

(Nr 2329972)

Marka i model:

BMW e36 cabrio

Waga w kg (łączna):

1350.00

Budżet zlecenia [zł]:

2800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1570.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grudziądz, 86-302, Polska

Termin elastyczny