(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW e36 kabrio - transport Birmingham - Lublin (Nr 5533698)

Marka i model:

BMW 3 e36

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1956.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Royal Leamington Spa

Od 9 gru 2019 do 18 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Nałęczów

Od 18 gru 2019 do 31 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.