(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

bmw e36 nisko zawieszone (Nr 5776970)

Marka i model:

BMW 318

Waga w kg (łączna):

1030

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 306.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Kamień Śląski

27 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Wysogotowo

27 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.