(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW E39 530D (Nr 5631095)

BMW E39 530D

Marka i model:

BMW E39 530d

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3556.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heilbronn

Od 2 sty 2020 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

Od 2 sty 2020 do 29 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.