(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 21:22

BMW e46

(Nr 2418804)
BMW e46

Marka i model:

BMW e46

Waga w kg (łączna):

1570.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 680.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Uppsala, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malmo, Szwecja

Termin elastyczny