(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw e46 (Nr 4736728)

Bmw e46

Marka i model:

Bmw e46

Waga w kg (łączna):

1800.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2447.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Hajnówka

27 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.