(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW E46 (Nr 4905542)

BMW E46

Marka i model:

BMW E46

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [zł]:

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1617.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 3 sty 2020 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Od 4 sty 2020 do 31 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.