(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw e46 (Nr 5612343)

Marka i model:

Bmw e46

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1922.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bristol

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Grywałd

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.