Bmw E46 320Ci 2004’ (Nr 6000376)

Bmw E46 320Ci 2004’

Marka i model:

Bmw E46 320Ci 2004’

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3185.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Mersin, Mersin

6 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.