(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW E46 kombi (Nr 4705156)

BMW E46 kombi

Marka i model:

BMW E46 kombi

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

2030

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1951.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Stoke-On-Trent

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Stradomka

14 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.